NOVI SAD – Srbija i Republika Srpska su u Sremskim Karlovcima, na centralnoj manifestaciji, obeležile Dana sećanja na sve stradale i prognane u hrvatskoj oružanoj akciji „Oluja“, a poruke srpskom narodu, povodom ovog tragičnog događaja iz istorije srpksog naroda od pre tri decenije, uputili su predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik i patrijarh srpski Porfirije. video icon
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je večeras u Sremskim Karlovcima na obeležavanju Dana sećanja na sve stradale i prognane u oružanoj akciji „Oluja“ da je ogromno krajiško srce i zahvalio je Krajišnicima što su uvek bili uz Srbiju.
On je rekao i da se nikada na obeležavanju „Oluje“ nije okupilo toliko ljudi kao što se okupilo večeras.
„Čudno mi je bilo, kad su mi policajci rekli koliko je ljudi ovde, a onda kada sam video desetine hiljada ljudi, koji nisu ni stigli do Karlovca, razumeo sam da nisu preterali. Hvala vam što ste i po ovoj kiši i dalje ovde na centralnom trgu u Karlovcima“, rekao Vučić.
On je zahvalio Krajišnicima koji žive danas u Srbiji „na svemu što su podarili našoj zemlji“ i „na ljubavi koju su dali svojoj Srbiji“.
„Ogromno je krajiško srce, a u njemu ljubavi najviše za Srbiju. Za Srbiju koju su sanjali da je posete jednom ili dva puta godišnje, a u Srbiju koju su morali da se presele, da žive glave sačuvaju“, poručio je Vučić.
On je zahvalio Krajišnicima na doprinosu napretku Srbije i na tome što grade Srbiju i što rade u njoj.
„Izvinite, Krajišnici, još jedanput, što vas nismo dočekali kako priliči, što smo vas sklanjali sa autoputeva, krili od Beograđana, Novosađana, nekih urbanih, koji valjda da nije trebalo da vide kakva je nesreća zadesila naš narod. Hvala vam što ste i to istrpeli i nikada Srbiji niste zamerili. Hvala vam na tome što ste uvek uz svoju zemlju i svoj narod“, rekao je Vučić.
– Velika nepravda nad Srbima u proteklih 30 godina, uz propagandu da su zlikovci
Predsednik Vučić izjavio je večeras da je velika nepravda učinjena Srbima u proteklih 30 i više godina, navodeći da je pored uzimanja teritorije i proterivanja naroda vođena najžešća propagandu kojom su objašnjavali da su Srbi „tamo neki varvari i zlikovci“ koje moraju da sruše i pobede.
„Uništili su nam Jugoslaviju rekavši – što bi Srbi živeli u jednoj državi, pocepaćemo ih i odmah ćemo da priznamo sve one koji su nam bili saveznici u Drugom svetskom ratu, a na onoj poraženoj, gubitničkoj strani koju smo mi oslobađali najvećim delom i dali im da budu i da pripadaju silama pobednicama“, naveo je Vučić na obeležavanju Dana sećanja na sve stradale i prognane u hrvatskoj oružanoj akciji „Oluja“.
Dodao je da su zatim Srbima rekli da sa tim moraju da se saglase, uveravajući da Srbiji neće uzeti Kosovo i Metohiju.
RTV, Tanjug



