BERANE – Savetnik predsednika Republike Srbije Miloš Vučević prisustvovao je danas u mestu Dapsići kod Berana osvećenju Crkve Svetog Save i tom prilikom primio je u ime predsednika Aleksandra Vučića Medalju Svetog velikomučenika i pobedonosca Georgija prvog stepena.

Vučića je Medaljom odlikovao mitropolit budimljansko-nikšićki Metodije za pokazanu ljubav i dobročinstvo prema crkvi, a posebno prilikom izgradnje Hrama svetog Save u Dapsićima.

„Za pokazanu ljubav i dobročinstvo prema svojoj Svetoj Crkvi, a naročito prilikom izgradnje Hrama Svetog Save u Dapsićima“, navodi se u odlikovanju.

Vučević je tom prilikom istakao da mu je čast što je u ime predsednika Republike Srbije i njegove porodice danas tu, kao i da su oni jedni od najvećih ktitora hrama posvećenog prvom srpskom arhiepiskopu Svetom Savi.

Dodao je da mu je drago što na osvećenju ove crkve vidi mnogo sunarodnika, bez obzira na teritorije, granice, administracije.

Tanjug