BEOGRAD –  Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da se nada da će Srbi izaći u što većem broju na izbore na Kosovu i Metohiji i da će se odazvati na poziv države da glasaju.

Vučević je za tv Prva naglasio da današnji izbori nisu samo puko glasanje, već pitanje opstanka Srba na Kosovu i Metohiji.

„Ne smemo da progutamo to kukavičije jaje da kada Srbi glasaju na izborima u Pokrajini time priznajemo takozvanu nezavisnu državu Kosovo“, rekao je on i podsetio da su albanski gradonačelnici posle prethodnih izbora instalirani u srpske opštine i da su oni vodili opštinu gde je 97 odsto Srba.

„Tako da je važno da Srbi izađu na izbore. Mi smo učestvovali u kampanji u centralnoj Srbiji, u smislu da motivišemo interno raseljene Srbe da izađu na izbore, pre svega u ovih 10 opština gde Srbi čine većinu. Verujemo da će te opštine izabrati dobru vlast i da su Srbi prepoznali Srpsku listu“, poručio je Vučević.

Tanjug

Foto: instagram milosvucevic