BEOGRAD – Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je da su blokaderi protekle noći na više mesta u Srbiji povredili više desetina građana i više policajaca za šta, kako je rekao, moraju da snose odgovornost, ističući da “bez toga nema spasa Srbiji“.

Vučević je, u video-objavi na Instagramu povodom sinoćnih okupljanja blokadera ispred prostorija SNS u više gradova, naveo da je cela Srbija mogla da vidi pravo lice blokadera, ogoljeno, nepatvoreno nasilje i “čist fašizam“.

Kako je rekao, blokaderi su u više mesta istovremeno napali druge ljude, pre svega članove SNS, ali i građane koji su im se pridružili da brane prostorije te stranke.

“Ne da nekog diraju, ne da idu na nečije prostorije, ne da idu na nečije kuće ili stanove, nečije porodice, već samo da ne daju da neko ko je sebi dao za pravo da sprovodi nasilje u Srbiji devet meseci, tobože, boreći se za pravednije društvo i po ko zna koji put rasturi, uništi prostorije i povredi ljude“, kazao je Vučević.

Dodao je da su blokaderi na više mesta povredili građane bacajući cigle i kamenice, kao i da su, koristeći pirotehnička sredstva, noseći sa sobom šipke i motke, povredili više policajaca.

“Pozivaju da se nasilje rasplamsa, kao đavolski plan širom Srbije, da zapale svaki kutak naše otadžbine, da donesu i prizovu još veće zlo i nesreću u našoj državi, da padne krv, jer je to taj poslednji element u njihovoj formuli obojene revolucije“, naveo je Vučević.

Poručio je da će Srbija izaći na kraj sa tim i pobediti sve one koji sprovode nasilje, a koji su, kako je naveo, batinaši, nepatvoreni i fašisti i boljševici.

“Oni koji misle da im je sve dato da rade, da napadaju tuđe, decu, prostorije, koristeći svoje medije da plasiraju najgore i najogavnije laži, da one koji se brane prikazuju kao nasilnike, a da one prave nasilnike, čiste nasilnike, batinaše, huligane, ekstremiste, fašiste, ideološke ustaše, prikazuju kao tobože građane koji se ne znam za šta bore. Oni su nasilnici, oni su naoružani, oni su povredili više desetina građana i više policajaca. I za to moraju da snose odgovornost. Bez toga nema spasa Srbiji“, naveo je Vučević.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je sinoć da su tokom neprijavljenih okupljanja u Vrbasu i Bačkoj Palanci povređena četiri policijska službenika Policijske uprave u Novom Sadu, među kojima i zamenik načelnika ove policijske uprave.

Pripadnici policije povređeni su u kordonu koji je razdvajao demonstrante od pristalica SNS koji su stajali ispred stranačkih prostorija, dok su ih demonstranti napadali, navodi se u saopštenju.

Vučević: Užasni incidenti u Vrbasu i Bačkoj Palanci, najogoljenije nasilje blokadera

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas da su napadi na prostorije SNS u Vrbasu, Bačkoj Palanci i drugim mestima u Srbiji rezultat svega što se spremalo i “pumpalo“ prethodnih devet meseci i naveo da je reč o najogoljenijem nasilju blokadera koji napadaju građane, policajce i sve koji ne misle kao oni.

Vučević je na konferenciji za novinare u sedištu stranke rekao da nije iznenađen onim što se sinoć dešavalo ispred prostorija SNS u više gradova u Srbiji kada je, kako je rekao, više desetina ljudi povređeno u Bačkoj Palanci, Vrbasu, Novom Sadu, kao i da su povređeni policajci.

On je kazao da je “dodatno odvratno“ što se, kako je naveo, u tajkunskim medijima nedeljama i mesecima plasira priča da su građani oni koji nose palice, kamenje i pozivaju da se napadnu i linčuju drugi ljudi, tuđi stanovi i tuđe stranačke prostorije, a da su nasilnici i batinaši oni koji brane svoje domove, kuće i stranačke prostorije.

“I onda možete da vidite naslove da je tenzija u Vrbasu ili Bačkoj Palanci, jer su pristalice SNS-a okupili ispred svojih prostorija. Okupljanje naših članova i simpatizera ispred svojih prostorija stvara tenzije, a ne dolazak bandita, kriminalaca, terorista-blokadera sa kamenjem, palicama da razore te prostorije i povrede ljude“, rekao je Vučević.

Dodao je da je “užasno“ ono što se sinoć dešavalo u Vrbasu i Bačkoj Palanci odakle se, kako je naveo, blokaderski “đavolski plamen“ brzo širio i da su blokaderi pozvali da se istovremeno napadnu prostorije SNS u Nišu, Beogradu, Novom Sadu i Kragujevcu.

“Kao po komandi, kao vampiri, da izađu iz svojih jazbina i da krenu u svoj rušilački pir. Da povrede još nekoga, da nam po ko zna koji put razbiju stanačke prostorije. Da pokušaju da nekog linčuju“, rekao je Vučević.

Zahvalio je članovima SNS, građanima i patriotama koji su, kako je istakao, hrabro branili čast države i koji su branili SNS i imovinu te stranke.

“To su hrabri ljudi, mi smo na njih ponosni, pružili su beskompromisan otpor blokaderima koji su došli da sprovode nasilje“, rekao je Vučević.

Za napade odgovorni opozicioni političari, oni koji napadaju su batinaši

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević rekao je danas da su za incidente i napade na prostorije SNS-a u Vrbasu, ali i u drugim gradovima, odgovorni opozicioni političari, predstavnici vlasti do 2012. i dodao da nikoga ne mogu ubediti da su oni koji napadaju građani, a da su oni koji brane svoje batinaši.

Vučević je na konferenciji za novinare u sedištu SNS poručio političarima koji pokušavaju da opravdaju te incidente i napade da su direktno odgovorni za to.

„Vi stojite iza ovih napada. Ovo su samo pioni koji izvršavaju vaše naloge. Vi i vaši mediji pumpate ovu atmosferu u Srbiji devet meseci nadajući se da će se proliti krv, da će Srbin udariti na Srbina, da će jedan građanin da povredi drugog, jer vam je to potrebno da bi opravdali dalje svoje proteste“, kazao je Vučević.

Tanjug