LOZANA – Srpska atletičarka Adriana Vilagoš ubedljivo je večeras pobedila na mitingu Dijamantske lige u Lozani u bacanju koplja.

Po jakoj kiši Vilagoš je četiri puta bacala koplje više od 60 metara, a najbolji rezultat bio je 63,02.

Drugo mesto osvojila je Žo-An di Plesis (58,89), a treće Grkinja Elina Cengko (58,82).

Na mitingu u Lozani nastupa i Angelina Topić u skoku uvis.

Angelina Topić šesta u skoku uvis na mitingu Dijamantske lige u Lozani

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je večeras šesto mesto u skoku uvis na mitingu Dijamantske lige u Lozani.

Po jakoj kiši Topićeva je preskočila „samo“ 1,86 metara, a potom tri puta rušila lestvicu na 1,91.

Ipak, Topićeva je, kao i Adriana Vilagoš, koja je ubedljivo pobedila u bacanju koplja, obezbedila plasman na finale u Cirihu naredne nedelje.

Pobedu su na kraju sa preskočenih 1,91 podelile Kristina Honsel iz Nemačke, Nikola Olislegers iz Australije i Marija Zodzik iz Poljske.

Tanjug