U više osnovnih i srednjih škola širom Srbije jutros su stigle anonimne dojave o postavljenim bombama. Nakon pretećih poruka koje su upućene elektronskom poštom, učenici i zaposleni su iz preventivnih razloga odmah evakuisani iz objekata, dok su policija i nadležne službe započele detaljne preglede zgrada, prenosi portal 192.rs. Zvanični organi za sada nisu saopštili više detalja o ovim događajima.

Kao i u brojnim drugim obrazovnim ustanovama u zemlji, uzbuna zbog dojave o bombi zabeležena je  u više škola u Beogradu, u Vojvodini, kao u Novom Sadu,  Zrenjaninu ali i u manjim mestima poput Kupusine.

Evakuacija i provere na terenu

Lokalne vlasti i policija su u svim zabeleženim slučajevima bezbedno evakuisali školske zgrade i obavili neophodne kontradiverzione preglede. Učenici su se nakon potvrde o bezbednosti objekata vratili, ili će se sukcesivno vraćati na redovnu nastavu.

E.M.