BEOGRAD – Ministar za evropske integracije Nemanja Starović rekao je za RTS da nema mesta za dijalog dok pomoćnik direktora Kancelarije za KiM ne bude na slobodi. Istakao je da se intenzivno radi na izboru članova Saveta REM-a, kao i usvajanju zakona o jedinstvenom biračkom spisku. Dodao je da veruje da će do kraja leta posao u Narodnoj skupštini biti završen, i da će to omogućiti sazivanje međuvladine konferencije krajem septembra na kojoj bi bio otvoren klaster 3. video icon

Starović je govorio o svom intervjuu Austrijskoj novinskoj agenciji u kojem je rekao da je Srbija spremna za veoma teške kompromise sa Prištinom jer želi da potpuno normalizuje odnose.

„Moram pre svega da kažem da je noseći deo mog intervjua Austrijskoj novinskoj agenciji bio onaj u kojem sam potencirao naše zahteve za hitno i bezuslovno oslobađanje pomoćnika direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Igora Popovića“, objasnio je Starović.

Ukazao je na činjenicu da je kontinuitet pristupa Republike Srbije takav da je spremna na teške kompromise.

„Veoma je teško govoriti uopšte o napretku u procesu normalizacije između Beograda i Prištine kojem mi jesmo svakako posvećeni, ali je teško govoriti o napretku dok se na čelu privremenih institucija samouprave u Prištini nalazi Aljbin Kurti“, istakao je Starović.

Starović je naveo da je Kurti do sada primenjivao isključivo obrazac jednostranih mera koje su išle direktno na štetu srpskog naroda koji živi na Kosovu i Metohiji.

RTS, RTV