Spremite se za crveno-beli spektakl, jer „Marakana“ u petak slavi novu istorijsku duplu krunu! Fudbaleri Crvene zvezde od 20.00 časova igraju poslednji meč u sezoni protiv OFK Beograda, ali ludnica počinje znatno ranije – pehar stiže na travnjak već u 19.15, a nakon poslednjeg zvižduka reka navijača krenuće u šetnju do Kalemegdana. Trener Dejan Stanković poslao je emotivnu i direktnu poruku armiji navijača, zahtevajući krcate tribine za momke koji su ostavili srce na terenu tokom ove naporne, ali vanserijski uspešne godine koja polako ostaje iza njih.
Emotivni naboj je dostigao vrhunac nakon neverovatnog finala Kupa Srbije, gde je Zvezda posle ludačke penal-serije slomila žilavu Vojvodinu i uzela drugi trofej. Stanković ne krije da su mu te scene i dalje pred očima: „Videlo se koliko su momci dali sve od sebe upravo u tom finalu protiv Vojvodine. Bilo je to jedno od lepših finala u poslednje vreme, sa mnogo naboja, tenzije i čistog sportskog nadmetanja. Emocije koje smo doživeli na kraju utakmice su neverovatne i zato ovi momci zaslužuju pun stadion u petak“, poručio je strateg crveno-belih. Duel protiv „Romantičara“ biće čista uživancija za publiku, a Kalemegdan već čeka šampionsku bakljadu koja će obeležiti još jednu godinu dominacije srpskim fudbalom.



