BANJA LUKA – Srpski ambasadori i generalni konzuli BiH odbacili su drugostepenu presudu neustavnog Suda BiH predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku.
U otvorenom pismu predsedniku Dodiku naglasili su da će se u svom daljem delovanju na najvišim diplomatskim pozicijama u državama prijema i međunarodnim organizacijama prema presudi odnositi kao pravno ništavnoj, neustavnoj i politički motivisanoj s ciljem nasilne diskreditacije legalno i legitimno izabranog predsednika Republike.
„U vreme sumraka prava i demokratije kao posledice delovanja strane okupacione sile u BiH mi, srpski ambasadori i generalni konzuli BiH, konstatujemo da državna zajednica BiH nema više spoljnu politiku, te da ćemo se u svom daljem radu nositi isključivo odlukama i smernicama izabranih predstavnika srpskog naroda i institucija Republike Srpske“, poručile su srpske diplomate BiH.
Istakli su da će se u njihovom daljem delovanju na najvišim diplomatskim pozicijama u državama prijema i međunarodnim organizacijama, odnositi prema ovoj presudi kao pravno ništavnoj, neustavnoj i politički motivisanoj s ciljem nasilne diskreditacije legalno i legitimno izabranog predsednika Republike Srpske.
Tanjug



