BANJA LUKA – Savez opština i gradova Republike Srpske je na današnjoj vanrednoj sednici u Banjaluci jednoglasno usvojio Deklaraciju koom odbacuje presudu predsedniku Srpske Miloradu Dodiku, izrazivši zabrinutost i najoštrije protivljenje politički motivisanoj odluci.
Kao najneposredniji nosioci demokratske suverenosti, uvažavajući Ustav Republike Srpske, učesnici su usvojili šest zaključaka, kojima „odbacuju presudu u politički motivisanom procesu i poručuju da suverenost pripada narodu Republike Srpske“.
„Samo građani Republike Srpske, na slobodnim i demokratskim izborima, imaju pravo da odlučuju ko ih predstavlja na bilo kom nivou vlasti. Bilo kakvo odlučivanje koje vodi poništavanju narodne volje predstavlja grubo kršenje demokratskih načela“, zaključeno je na sednici.
Poručili su da je neprihvatljivo da se odluke o predsedniku Republike Srpskoj donose van Republike i njenih institucija bez obzira na političke razlike koje postoje.
Tanjug



