Program u organizaciji Udruženja „Fabrika kulture Iskon“ predstaviće publici kompozicije pisane za najveći melodijski udarački instrument, uz slobodan ulaz za sve posetioce

NOVI SAD – U organizaciji Udruženja „Fabrika kulture Iskon“, u prostoru Kulturne stanice Eđšeg u petak, 29. maja 2026. godine, sa početkom u 20.00 č, biće održan koncert pod nazivom „Veče marimbe“. Ova muzička manifestacija pokrenuta je sa ciljem promocije mladih umetnika i njihovog autorskog stvaralaštva, pružajući im priliku da publici predstave tehničke i zvučne mogućnosti ovog instumenta.

Na repertoaru koncertne večeri naći će se kompozicije različitih karaktera koje su pisane namenski za marimbu, najveći melodijski udarački instrument prepoznatljiv po toplini i širokom tonskom opsegu. Pred novosadskom publikom nastupiće mladi solisti i perkusionisti Nebojša Živković, Srđan Palačković, Darko Karlečik, Mihail Lukin, Stefan Lazović, Jana Radović i Adam Baba.

Ulaz na ovaj muzički događaj je besplatan za sve zainteresovane posetioce, a koncert predstavlja priliku da se domaća publika bliže upozna sa izvođačkim potencijalom ovog sve popularnijeg instrumenta.

N.V.