NOVI SAD – Skupština grada Novog Sada usvojila je danas inicijativu gradonačelnika Žarka Mićina da se podigne spomenik stradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u tom gradu. video icon
Za inicijativu je glasalo 44 odbornika od 56 prisutnih, a uzdržanih i protiv nije bilo, dok su odbornici opozicije uoči glasanja napustili salu.
Mićin je rekao da spomenik treba da bude urađen na osnovu sprovedenog javnog konkursa u primerenom roku, a predstavljaće trajan materijalni trag u kulturi sećanja i kao osnovne elemente sadržaće napisana imena žrtava i povređenih, kao i informacije o tragičnom događaju.
Rekao je i da je smatrao da je njegova dužnost i obaveza da se pobrine da stradali nikada ne budu zaboravljeni i da se trajnim obeležavanjem mesta tragedije pokaže da će oni ostati u sećanju cele zajednice.
On je naveo da će to biti mesto sećanja, ali i opomena da se stvari rade drugačije.
RTV



