Lider SNSD Milorad Dodik istakao je danas u Banjaluci da je izjava Branka Blanuše o takozvanoj državnoj imovini potvrda da je on tu da izda Republiku Srpsku, poručivši da vladajuća koalicija to neće dozvoliti. Dodik je naglasio da se oni bore i da će se boriti da ljudi poput Blanuše ne dođu na funkciju, dodajući da mu je žao Srpske demokratske stranke zbog toga ko je vodi i na šta je sve spreman.

Insistiranje na sporazumu dva entiteta o imovinskim pitanjima

Tokom obraćanja medijima, Dodik je naveo da nigde nije napisano da imovina pripada Bosni i Hercegovini i ponovio stav da je u ovom slučaju jedino moguć sporazum dva entiteta. On je ocenio da Blanuša deluje kao da ne zna da li je pošao ili došao, podsetivši da su predstavnici vlasti uložili mnogo truda i ugrozili lične identitete i slobode kako bi zadržali imovinu. Lider SNSD je zamerio Blanuši što je olako izgovorio takve reči samo zato što se nalazio u studiju federalnog medija.

Usvojen sporazum vladajuće koalicije o zajedničkom izbornom nastupu

Ove poruke poslate su sa konferencije za novinare koja je organizovana nakon sastanka vladajuće koalicije u Banjaluci. Na ovom političkom skupu partneri na vlasti razmatrali su modalitete predstojeće saradnje, a sastanak je završen usvajanjem sporazuma o zajedničkom nastupu na predstojećim izborima.

E.M.