Fruška gora je i ove godine glavno odredište za hiljade Novosađana i gostiju iz okolnih mesta koji su odlučili da Međunarodni praznik rada proslave u prirodi. Najveća koncentracija posetilaca zabeležena je na Iriškom vencu i okolnim izletištima Nacionalnog parka, dok je veliki broj građana, naročito porodica sa decom, praznično prepodne proveo u Kameničkom parku.
Ljubitelje boravka u prirodi nije pokolebala ni niska temperatura, koja se tokom protekle noći spuštala do svega tri stepena. Najuporniji izletnici stigli su na Frušku goru još tokom jučerašnjeg dana, postavljajući šatore i kamp-opremu kako bi osigurali najbolja mesta za tradicionalno druženje.
Duž staza i proplanaka Nacionalnog parka od ranog jutra se širi miris roštilja, a prazničnu atmosferu upotpunjuje muzika i sportski rekreativni sadržaji. Rendžerska služba i dežurne ekipe su na terenu kako bi osigurale poštovanje pravila u zaštićenom području, dok se apeluje na sve posetioce da nakon završetka izleta za sobom ostave čiste prostore i ugase vatre na mestima predviđenim za loženje.
Pored Fruške gore, Kamenički park ostaje omiljena destinacija za one koji preferiraju blizinu grada, a sunčani periodi tokom dana dodatno su doprineli da vojvođanska izletišta budu popunjena do poslednjeg mesta.
E.M.



