Svečano izvođenje pod dirigentskom upravom Mikice Jevtića i u režiji Aleksandra Nikolića posvećeno je obeležavanju 75 godina od početka umetničkog rada istaknute umetnice
NOVI SAD – Na sceni Srpskog narodnog pozorišta premijerno je izvedena opera „Madam Baterflaj“, čuveno delo kompozitora Đakoma Pučinija. Ovo svečano izvođenje bilo je posvećeno značajnom jubileju – obeležavanju 75 godina od početka bogatog umetničkog rada primadone Vere Kovač Vitkai.

Foto: Danijel Rauški
Novu postavu ovog operskog klasika režirao je Aleksandar Nikolić, dok je muzičko izvođenje proteklo pod dirigentskom upravom Mikice Jevtića. U realizaciji ovog kompleksnog scenskog dela učestvovali su prvaci i solisti, Hor i Orkestar Opere, ansambl Baleta, kao i Dečji operski studio Srpskog narodnog pozorišta.
Premijera je naišla na značajan odjek kod publike, spajajući interpretaciju klasičnog operskog repertoara i odavanje priznanja dugogodišnjem stvaralačkom doprinosu proslavljene primadone.
N.V.



