Mađarska kompanija MOL zatražila je danas od američke Kancelarije za kontrolu strane imovine (OFAC) dodatnih 30 dana za završetak pregovora o kupovini ruskog udela u NIS-u, izjavila je u Sankt Peterburgu ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.

„Gospodin Djukov je potvrdio da se nastavljaju aktivni pregovori između Gaspromnjefta i mađarskog MOL-a i da je MOL danas OFAC-u uputio zahtev za dodatno vreme za završetak tih pregovora. Znamo da rok ističe 6. juna, oni su tražili dodatno vreme od 30 dana da se pregovori završe. Meni je to potvrdio i prvi čovek MOL-a juče, Žolt Hernadi“, rekla je Đedović Handanović.

Ministarka je istakla da sa mađarske strane svakako postoji volja da se nađe rešenje u ovim pregovorima.

E.M.