Gostovanje komada „Bilo jednom u Novom Sadu” u Malom Iđošu otvara novu stranicu decentralizacije teatra, uz direktnu podršku Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine.
MALI IĐOŠ – Veliki teatarski uspeh seli se sa matične scene na gostujući teren. Regionalni hit Novosadskog pozorišta (Újvidéki Színház), predstava pod nazivom „Bilo jednom u Novom Sadu” (Történt egyszer Újvidéken), biće izvedena u petak, 29. maja 2026. godine sa početkom u 19.00 č. u sali Kulturno-umetničkog društva „Petefi Šandor”.
Ovaj glumački ansambl, prepoznatljiv po specifičnoj energiji, autentičnom scenskom izrazu i predstavama koje redovno pune sale i osvajaju festivalske nagrade, ovim korakom nastavlja misiju širenja vrhunske umetnosti van velikih kulturnih centara. Predstava koja je postala pravi magnet za publiku nudi dubok, duhovit i emotivan osvrt na lokalne mitove, istoriju i sudbine, uspešno komunicirajući sa gledaocima svih generacija.
Ovo važno gostovanje realizovano je u okviru programa pokretljivosti i decentralizacije kulture, a zvanično ga je podržao i obezbedio Nacionalni savet mađarske nacionalne manjine (Magyar Nemzeti Tanács). Za lokalnu publiku u Malom Iđošu i okolini, dolazak novosadskog teatra predstavlja jedan od najznačajnijih umetničkih događaja u prolećnoj sezoni, zbog čega se očekuje puna sala i izuzetan odziv ljubitelja dramske umetnosti.
N.V.



