Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da će Srbija nastaviti odlučno da brine o svom narodu u pokrajini kao i do sada, a da je Aljbin Kurti taj koji želi da potlači i uništi sve što je srpsko na tim prostorima. Reagujući na tvrdnje Kurtija da Beograd vrši pritisak na Srbe sa Kosova i Metohije, Petković je ocenio da na političkoj sceni Prištine ne postoji ništa odvratnije od Kurtijeve navodne brige za tamošnje Srbe.

On je naveo da je još licemernija lažna zabrinutost za zaposlene u srpskim institucijama zdravstva i školstva, koje je Kurti, kako podseća Petković, pokušao da ugasi do pre samo mesec dana. U saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju dodaje se da Kurti svakodnevno teroriše srpski narod, a da govoreći o navodnom teroru Beograda zapravo samo pokazuje sopstvenu opsesiju Srbijom.

E.M.