Kakav rolerkoster emocija i kakva luda noć za sve kojima je crveno-bela boja u srcu! Vojvodina je vicešampion Srbije! Posle lozničkog košmara, penal-ruleta i izgubljenog pehara Kupa protiv Zvezde, izabranici Miroslava Tanjge su pokazali od kakvog su čelika skrojeni. Otišli su na noge žilavim Romantičarima na Staru Karaburmu, preživeli neviđenu dramu sa promašenim penalima, prečkama i stativama, i slavili sa 2:1 za istorijski uspeh koji se u Novom Sadu čekao još od sezone 2008/2009! Partizan je skinut sa druge pozicije, a Lale idu u kvalifikacije za Ligu Evrope!

Utakmica je od samog starta prštala na sve strane, a Vojvodina je od prvog minuta krenula silovito, ne pokazujući ni trunka umora od dvočasovnog maratona na „Lagatoru“. Lazar Ranđelović je ulovio asistenciju Barosa i uz pomoć stative matirao Popovića za eksploziju oduševljenja na klupi gostiju. A onda – neverovatan cirkus sa jedanaestercima. Balša Popović pravi penal nad Vukanovićem, a onda kreće njegova magija. Prvo brani šut Savićeviću, sudija ponavlja kazneni udarac zbog prestupa, a crnogorski golman ponovo panterski interveniše i skida loptu Vidosavljeviću! Karaburma je proključala, a OFK Beograd je u finišu poluvremena preko Šljivića i Horda dva puta uzdrmao okvir gola nemoćnog Rosića.

Kazna za promašaje Vojvodinu je stigla na startu drugog dela kada je lopta nesrećno šetala od leve do desne ruke Kornela Siča, a Minaković pokazao na kreč, odakle je Jovan Šljivić poravnao na 1:1. Ali, ova Voša ima dušu, ima karakter i ima Njegoša Petrovića! Igrao se 70. minut kada je Petrović istrčao kontru života i pogodio mrežu za 2:1, poslavši poruku čitavoj fudbalskoj Srbiji. Ipak, titula heroja večeri apsolutno ide na račun Dragana Rosića. Momak sa Zlatibora je u samom finišu meča skinuo zicer Silueu sa dva metra, napravio odbranu sezone i zvanično kaparisao ogromna tri boda. Počinje velika novosadska fešta, Vojvodina je tamo gde joj je mesto – u evropskoj eliti!

Izvor: Postinfo

M.M.