NOVI SAD – Dekan Filozofskog fakulteta Milivoj Alanović i nekoliko profesora ušli su jutros u zgradu fakulteta, a studenti koji su blokirali zgradu te visokoobrazovne ustanove napustili su fakultet.

Studenti koji su blokirali fakultet navode da im je dekan rekao da je u zgradu ušao kako bi obezbedio da se fakultet očisti i da se održi ispitni rok u septembru.

Alanović je objasnio da Filozofski fakultet ima mnogo studijskih programa i da bi ispitni rok bilo nemoguće održati na drugoj lokaciji i naveo da planira da ostane na fakultetu kako bi osigurao da sve bude u redu.

Ispred zgrade fakulteta trenutno je manja grupa studenata u blokadi i građana, koji su se okupili na njihov poziv.

Filozofski fakultet u Novom Sadu objavio je ranije da će ispitni rok septembar 1, odnosno nadoknada za decembarski ispitni rok, biti održan od 1. do 9. septembra.

Tanjug