Nova Gajdobra je bila domaćin tradicionalne manifestacije Sač fest, koja je održana po četrnaesti put. Ovaj prepoznatljivi kulinarski događaj privukao je rekordan broj učesnika, okupivši čak 119 ekipa koje su odmerile snage u pripremanju jela pod sačem. Festival imao je humanitarni karakter i tokom manifestacije je prikupljeno ukupno 80.500 dinara, koji će biti usmereni kao pomoć ugroženima na Kosovu i Metohiji, prenose Bap vesti.rs.
Pobednički pehar i titulu najboljeg na ovogodišnjem festivalu ponela je ekipa Durmitor iz Beograda, čiji je specijalitet najviše impresionirao stručni žiri. Drugo mesto pripalo je novosadskom timu Djeca dobrih alkoholičara, dok su se na treću poziciju plasirali domaći takmičari iz ekipe Hercegovci i Bosanci iz Gajdobre.
Organizatori ove kulturno-gastronomske manifestacije izrazili su veliko zadovoljstvo odzivom takmičara i posetilaca, koji raste iz godine u godinu. Oni su istakli da je tokom celog dana vladala odlična atmosfera, a za tri prvoplasirane ekipe obezbeđene su i prigodne nagrade u skladu sa temom takmičenja. Tako je pobednički tim nagrađen novim sačem, drugoplasirani sastav kući je odneo roštilj, dok je trećoj ekipi pripala kotlovina.
E.M.



