Velika sala Kulturnog centra biće ispunjena pesmom i igrom domaćih ansambala i gostiju iz Subotice u subotu, 25. aprila

APATIN – Prolećni ciklus kulturnih dešavanja u Apatinu nastavlja se u znaku narodne tradicije i mladosti. U subotu, 25. aprila sa početkom u 19.00 časova, u Velikoj sali Kulturnog centra održaće se Drugi prolećni koncert SKUD-a „Zlatnik”. Ovaj događaj već postaje tradicionalno okupljanje koje slavi folklornu baštinu i zajedništvo kroz pokret i muziku.

Na sceni će se predstaviti svi ansambli društva „Zlatnik”, od najmlađih članova koji tek prave svoje prve igračke korake, do iskusnijih izvođača. Kako bi program bio još bogatiji, Apatinci su u goste pozvali prijatelje iz Subotice – članove Foklornog ansambla „Sunce”, koji će svojom igrom dodatno uveličati ovu prolećnu svetkovinu.

Posetioce očekuje dinamičan program ispunjen koreografijama koje prikazuju raznolikost srpske narodne nošnje i lepotu igara iz različitih krajeva. Ovaj koncert nije samo smotra folklornog umeća, već i prilika da se šira javnost upozna sa radom društava koja čuvaju kulturni identitet i prenose ga na nove generacije.

Ulaznice za koncert prodaju se po ceni od 400 dinara. Pozivaju se svi ljubitelji tradicije da svojom prisutnošću podrže mlade čuvare baštine i uživaju u večeri koja obećava autentičan prikaz narodne kulture i istinsku umetničku radost.

N.V.