BEOGRAD – Ministarstvo odbrane saopštilo je da je trodnevna taktička vežba „Srpski štit Z22“ realizovana u bazi „Jug“ i na poligonu „Borovac“, gde su proverene obučenost i interoperabilnost voda za zaštitu snaga iz sastava Komande za obuku za angažovanje u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu.
Pripadnici jedinice su tokom vežbe rešavali taktičke zadatke prilagođene onima koji ih mogu očekivati u zoni operacije, dodaje se u saopštenju.
Tanjug



