NOVI SAD – Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin prisustvovao je danas manifestaciji „Salajački doručak“, u organizaciji Udruženja „Srpska Atina“, koje okuplja brojne prijatelje i poštovaoce Salajke sa ciljem očuvanja njenog kulturnog i istorijskog identiteta,  i iskoristio da razgovara sa članovima neformalne organizacije Zborovi i da zajednički nazdrave za dobre komšijske odnose, prosperitet i razvoj Novog Sada.

Mićin je na Instagramu naveo da je uoči manifestacije posvećene multikulturalnom duhu Novog Sada, 15-ak članova neformalne organizacije Zborovi, došlo sa namerom da provocira učesnike i spreči njeno održavanje, dodajući da su zviždali i uzvikivali.

„Kao gradonačelnik svih Novosađana, prišao sam im i pozvao sam ih da zajedno doručkujemo, razgovaramo, i u skladu sa starim salajačkim običajima nazdravimo za dobre komšijske odnose, prosperitet i razvoj Novog Sada“, naveo je Mićin.

Tanjug