Vojvodina je možda ostala bez trofeja u Kupu, ali navijači novosadskog kluba imaju ogroman razlog za zadovoljstvo i predstojeću euforiju! Kako ekskluzivno saznaje Telegraf, uprava kluba sa „Karađorđa“ uveliko radi na transferu koji će uzdrmati domaći fudbal – Lale su započele pregovore oko povratka svog nekadašnjeg kapitena i čoveka koji je dizao publiku na noge, Nikole Čumića! Nakon sezone u kojoj su dokazali da mogu da bace na kolena i najjače u zemlji, Novosađani žele formiranje moćnog rostera, a Čumić je označen kao prva meta.
Finansijski aspekt ovog potencijalnog posla je prosto savršen za Vojvodinu. Fudbaleru koji je proteklo proleće proveo na pozajmici u španskoj Saragosi ovog leta ističe zvanični ugovor sa ruskim Rubinom iz Kazanja. To automatski znači da bi bivši reprezentativac Srbije u Novi Sad stigao potpuno besplatno, bez ijednog dinara obeštećenja! Iako naš izvor navodi da pregovori tek ulaze u ozbiljnu fazu i da posao nije definitivno sklopljen, obostrana želja postoji i šanse za senzacionalni povratak su izuzetno visoke.
Čumić je igrač koji je ostavio neizbrisiv trag u Srpskoj Atini. Podsetimo, on je u Vojvodinu stigao u septembru 2022. godine iz Olimpijakosa za 750.000 evra, a nakon brutalne sezone u kojoj je postigao 15 golova, klub ga je prodao Rubinu za fantastičnih 1,5 miliona evra. Ipak, nakon skromne minutaže u Španiji gde se nije naigrao, Čumiću je potreban povratak u prepoznatljivu formu, a gde će to bolje uraditi nego tamo gde ima status božanstva? U Vojvodini bi odmah dobio ključeve tima, kapitensku traku i garantovanu minutažu da ponovo teroriše protivničke odbrane na domaćim terenima.
Izvor: Postinfo
M.M.



