Pukla je istorijska bruka za Mančester Siti, a London je doživeo navijački zemljotres – Arsenal je šampion Engleske! Skinuto je veliko, teško prokletstvo koje je punih 22 godine mučilo svakog iskrenog fana Tobdžija širom planete. Od one legendarne generacije iz 2004. godine, klub sa Emirejtsa je stalno bio predmet podsmeha, ekipa koja večito posustaje na korak do cilja. Ali, Mikel Arteta je rešio da napiše novu istoriju. Gledao je Španac kako ga pljuju, kako sumnjaju u njega, ali je izgradio mašineriju koja je prekinula tiraniju sa Etihada i donela pehar tamo gde mu je i mesto.

Prava, nepatvorena drama odvijala se večeras u svlačionici novog šampiona. Igrači Arsenala su se skupili oko ekrana, grizli nokte i molili se za čudo na Vitalitiju, gde je Bornmut ugostio favorizovani Mančester Siti. I čudo se dogodilo! Kada je meč završen rezultatom 1:1, a Siti zvanično ostao iza na nedostižna četiri koraka, nastao je totalni delirijum. Zidovi svlačionice su se tresli od skakanja, prskalo je pivo, leteo je šampanjac, a suze momaka koji su dali poslednju kap znoja za ovaj uspeh pokazale su koliko im ova titula znači. Gvardiola je srušen sa trona, a dželat je bio niko drugi do žilavi Bornmut.

U momentu kada je sudija Entoni Tejlor dunuo u pištaljku i označio kraj Sitijevih nadanja, Severni London je doslovno eksplodirao. Navijači koji su proveli više od dve decenije u agoniji dočekali su svojih pet minuta slave. Ovo nije obična titula, ovo je pobeda vere, fanatičnog rada i inata protiv arapskih miliona. Mikel Arteta je od večeras besmrtan među navijačima Arsenala, a njegova luda družina je pokazala celom svetu kako se gine za klupske boje. Žurka na Emirejtsu će trajati danima, a Engleska je konačno dobila novog vladara koji igra najlepši fudbal na ostrvu!

Izvor: Postinfo

M.M.