Sve staje u narednih 180 minuta fudbala, a prva stanica Vojvodine na putu do evropskog raja je užarena Karaburma! Samo četiri dana nakon što su im bukvalno u sekudama prekinuti snovi o osvajanju Kupa Srbije na „Lagatoru“, fudbaleri Vojvodine moraju da stisnu zube, pokažu od kakvog su materijala skrojeni i protiv OFK Beograda odbrane bod prednosti u odnosu na Partizan. Nema više plakanja za prosutim mlekom i penal-lutrijom, prošlost se ne može promeniti, ali zato večeras (20.00, Arena sport 10) Lale mogu da naprave džinovski korak ka plasmanu u Ligu Evrope!

Zadatak neće biti nimalo lak, jer Romantičari pod komandom Jovana Damjanovića igraju sjajan fudbal i nemaju nameru da bilo kome glume dekor na proslavi. Pokazali su to protiv crno-belih, a sada žele da pokvare planove i novosadskoj „Staroj dami“. Miroslav Tanjga je svestan u kakvom se nokdaunu nalazi njegova svlačionica, ali njegove reči uoči puta za Beograd jasno pokazuju da predaja nije opcija:

„Utakmica dolazi u veoma teškom trenutku za nas, ekipa je fizički i mentalno ispražnjena. Normalno je da smo trenutno na dnu, ali moramo da pronađemo snagu i odigramo na rezultat. Kao što je bilo moguće da izgubimo meč minut pre kraja, tako je moguće i da dobijemo ove dve utakmice koje nam život znače. Verujem u ove momke!“

Tanjga je jednom već uspeo da podigne ekipu iz pepela nakon onog bolnog poraza u Humskoj prošle sezone koji ih je ostavio bez Evrope, ali tada je imao celo leto pred sobom. Sada je imao svega 96 sati da iz glava svojih igrača izbriše lozničke duhove. Računica je jasna – Vojvodina je ispucala sve svoje bonuse i pravo na grešku više ne postoji. Drugo mesto i evropske kvalifikacije se moraju krvavo zaraditi na terenu, a sve počinje večeras od prvog sudijskog zvižduka. Navijači očekuju reakciju, a igrači moraju da dokažu da zaslužuju dres kluba svetle tradicije.

Izvor: Postinfo

M.M.