Haos u regionalnoj košarci se nastavlja, a majstorica u Beogradu dobila je svoje treće, najvatrenije poluvreme! Ono što je trebalo da bude proslava plasmana Crvene zvezde u polufinale ABA lige, pretvorilo se u pravi verbalni rat između trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića i rukovodstva crveno-belih. Crnogorski stručnjak nije birao reči nakon poraza, očigledno revoltiran drastičnom razlikom u izvedenim penalima, gde je Zvezda imala čak 20 pokušaja više sa linije slobodnih bacanja.
Mitrović je izjavio:
„Ovo nije poraz, ovo je velika pobeda za mene i za naš tim. Ko ima oči, video je šta se danas dešavalo na terenu, ovo je bio poraz sporta. Čestitao sam momcima kao da su osvojili trofej. Za mene su šampioni i veoma sam ponosan na njih. Pokazali su sjajnu igru, bilo je fantastično. Sezonu završavamo kao najveća gospoda, uživao sam u ovoj utakmici.“
Ovakve reči podigle su uzbunu na Malom Kalemegdanu, pa je odgovor crveno-belih stigao brže nego što se očekivalo. Iz Zvezde poručuju da je Mitrovićeva izjava krajnje neprimerena i neistinita, te podsećaju na dešavanja iz drugog meča serije. Saopštenje prenosimo u celosti:
„KK Crvena zvezda plasirao se u polufinale ABA lige – potpuno zasluženo nakon majstorice koja je u petak odigrana u Beogradu. Međutim, izjavu nakon meča trenera gostujuće ekipe, koja naš trijumf i plasman u polufinale pokušava da umanji konstatacijom ‘da je ovo bio poraz sporta…’ smatramo krajnje neprimerenom, i što je najvažnije kao takva ne odgovara istini i dešavanjima na terenu! Verujemo da su svi gledaoci u dvorani, i pored malih ekrana videli i način na koji su košarkaši Cedevita Olimpije igrali drugu utakmicu u Ljubljani, često i preko granice faula za koje nisu bili sankcionisani (nakon koje smo sportski čestitali protivniku bez ikakvog pominjanja sudija). Na identičan način su odigrali i treću u Beogradu, na kojoj je našem timu trebalo bude dosuđeno najmanje 50 slobodnih bacanja, umesto 35! Želimo da verujemo da ovakve izjave, koje zapravo predstavljaju poraz sporta, a ne dešavanja na terenu po kojima je naš tim trebalo da okonča ovu seriju još u Ljubljani, nisu priprema ‘terena’ za ono što očekuje naš tim u nastavku takmičenja, i očigledno stvaranje atmosfere u kojoj našem timu neće biti omogućeni ravnopravni uslovi za igru.“
U trenucima kada se strasti još uvek nisu smirile, sat neumoljivo kuca za tim Saše Obradovića. Crveno-beli imaju samo tri dana da potpuno izoluju ekipu od ove medijske buke, jer ih u ponedeljak čeka prva utakmica polufinalne serije protiv Partizan Mozzart Beta. Paklena atmosfera na terenu i van njega tek počinje.
Izvor: Postinfo
M.M.



