Vrbas i Centar za fizičku kulturu „Drago Jovović“ i ovog juna, od 09. do 15, biće domaćin Juniorskog kupa nacija u boksu. Deseti po redu turnir organizuju Bokserski klub „Čarnok“ i Bokserski savez Srbije, uz podršku lokalne samouprave. Prema najavama koje su se čule na danas održanom prvom sastanku Organizacionog odbora, učešće na prestižnom međunarodnom turniru najavili su takmičari iz više od deset država.
Bokserski savez Srbije poverio je ovaj turnir na dugogodišnju organizaciju Bokserskom klubu „Čarnok“ i opštini Vrbas. Ove godine imaćemo jednu novinu; uz juniorke u konkurenciji će biti i školarci uzrasta 14 i 15 godina, tako da očekujemo veći broj takmičara. Za sada imamo prijave više od deset država sa četiri kontinenta, Evrope, Azije, Okeanije i Amerike, i možda ćemo ove godine po prvi put imati mečeve na dva ringa. Ovaj turnir jedan je od najjačih u Evropi u ovom uzrastu, dolaze nam svetske bokserske sile poput Kazahstana, Azerbejdžana i SAD, i to je najbolji dokaz da ljudi cene naš rad, rezultate i turnir u Vrbasu. Svi su dobrodošli u Vrbas, rekao je direktor Juniorskog kupa nacija u boksu Jovan Panić.
Pružamo priliku mladim sportistima da osete atmosferu međunarodnog takmičenja, steknu nova prijateljstva i pokažu svoj talenat na velikoj sceni. Tokom godina Juniorski kup nacija je postao mnogo više od turnira – postao je mesto druženja, sportskog duha, razvoja mladih boksera i stvaranja uspomena koje ostaju zauvek. Vrbas će i ove godine biti centar mladosti, sportske i pozitivne energije. Očekuju nas vrhunske borbe, sjajna atmosfera i nezaboravni trenuci, vidimo se na jubilarnom X Juniorskom kupu nacija u boksu, poručili su organizatori nakon prvog pripremnog sastanka.
E.M.



