Zamislite košmar u kojem se srpski rukomet budi tek 2028. godine, dok ugovor trofejnog Raula Gonzalesa prolazi u tavorištvu i kukanju nad zlom sudbinom. Srećom, taj horor scenario je arhiviran! Izabranici španskog stručnjaka preživeli su pakao Vesprema i upisali nikad slađi poraz od Mađarske (30:31), koji nas vodi pravo na Svetsko prvenstvo! Nema mesta lažnoj euforiji i pričama o medaljama, ali nakon ove lavovske borbe konačno se lakše diše, a san o Olimpijskim igrama u Kaliforniji i dalje živi!

Kakva je to bila drama u finišu! Gonzales je povukao radikalan i rizičan potez, naredio igru „sedam na šest“, a iako je Uroš Borzaš promašio dva ključna napada, sudbina je nagradila hrabre. Mađarska zvezda Đerđ Fazekaš prodao je loptu u poslednjim sekundama, a prihvatio je Dragan Pešmalbek – tihi heroj ovog dvomeča koji je eksplodirao u oba pravca i pokazao da nije samo odbrambena zver, već i napadačka sila svetske klase. Na golu je ponovo začaranu kapi držao čudesni Dejan Milosavljev, potvrdivši da je u ovom trenutku verovatno najbolji čuvar mreže na planeti.

Ono što najviše greje srca navijača jeste mlada bekovska trojka koja je iznela nezapamćen teret. Stefan Dodić (23) je igrao sa hirurškom preciznošću i bio mozak ekipe, Uroš Kojadinović (25) je ponovo pokazao zlata vredan rukometni IQ bez izgubljenih lopti, dok se Miloš Kos (23) u velikom stilu vraća na staze stare slave nakon turbulentnog perioda i povreda. Raul Gonzales polako cementira svoj autoritet i sistem u koji igrači bezuslovno veruju. Predstojeći rad iskusnog stručnjaka u Partizanu omogućiće mu direktan uvid u formu nadolazećih snaga poput Cenića, Mitrovića i Krivokapića, što garantuje da Srbija konačno stvara bazu za velika dela na svetskoj sceni.

Izvor: Postinfo

M.M.