BEOGRAD – Hemijski voz, specijalno šinsko vozilo Infrastrukture železnice Srbije za suzbijanje vegetacije duž pruga, danas, 15. avgusta, na relaciji Subotica – Horgoš državna granica, počinje rad ove sezone, saopšteno je iz tog preduzeća.

Predviđeno je da u narednih četrdesetak dana hemijski voz prođe duž gotovo svih pruga u Srbiji, a rastinje će se uništavati u širini od pet i po metara od pruge, navedeno je u saopštenju.

Obezbeđena su sva neophodna hemijska sredstva, a njihova primena, kako se ističe, nije štetna po zdravlje ljudi i životinja.

U narednih deset dana hemijski voz će saobraćati i suzbijati vegetaciju duž sledećih pruga: danas, 15. avgusta, duž pruge Subotica – Horgoš državna granica, a sutra, 16. avgusta, duž pruge Subotica-Senta-Kikinda.

Zatim, u nedelju, 17. avgusta, suzbijaće vegetaciju duž pruge Kikinda – državna granica (Jimbolia) – Banatsko Miloševo – Zrenjanin, a 18. avgusta duž pruge Zrenjanin-Pančevo.

Prema planu, 19. avgusta će saobraćati radi suzbijanja vegetacije duž pruge Golubinci – Šid – državna granica, 20. avgusta duž pruge Šid-Ruma-Zvornik, a 21. avgusta duž pruge Šabac-Ruma-Batajnica-Ostružnica-Resnik.

Tanjug