NOVI SAD – Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković rekla je da su sinoćni neredi u Novom Sadu bili najbrutalniji do sada i da je cilj blokadera bio da oduzmu živote ljudima unutar prostorija Srpske napredne stranke kao i da očekuje brzu reakciju tužilaštva.
„Očekujem da se tužilaštvo oglasi i profesionalno radi svoj posao, da okarakteriše ova krivična dela, rekla je Gojković i dodala da nema više priče o finoj i dobroj deci, jer su juče viđene njihove prave namere izazivanje građanskih sukoba.
Ona je na konferenciji za novinare rekla da se obraća povodom nemilih događaja u Novom Sadu i manjim opštinama u Vojvodini i dodala da je teško ostati van emocija i „izneti ocenu svega što smo imali prilike da posmatramo na ulicama“.
Gojković je navela i da je danas uveliko poznato da je događaje inicirala profesionalna grupa blokadera, oko 1600 njih.
Tanjug



