NOVI SAD – „Oni koji devet meseci terorišu Novi Sad, celu Srbiju i sve njene građane; koji obmanjuju, napadaju druge ljude i institicije; napadaju tuđe stanove i prostorije, danas su na Limanu fizički napali i povredili Novosađane koji ne dozvoljavaju i neće da gledaju uništavanje srpskih trobojki u našem Novom Sadu, Novosađane koji čuvaju srpske svetinje, koje niko nema prava da uništava“, navodi se u saopštenju Gradskog odbora SNS-a.
Novosadski naprednjaci ističu – Iako su direktno odgovorni za nasilničko ponašanje i napad na Novosađane koji čuvaju srpske svetinje, blokaderi su, kao i uvek, pokušali da slažu, i da obmanu javnost, i da za napad okrive Srpsku naprednu stranku. Istina je da je onaj za kog kažu da je napadnut, zapravo nasilnik iz grupe blokadera, koji je brutalno napao građane, saopštavaju iz GO SNS-a Novi Sad.
„O razmerama njihovih laži govori i podatak da su izmislili i da je predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević organizovao oslikavanje akcije trobojki na fasadama“ kaže se u saopštenju.
„Miloš Vučević nije mogao da bude na Limanu, jer se nalazio u Kliničkom centru Srbije u poseti ministru za javna ulaganja Darka Glišića, koji je pre nekoliko dana operisan od posledica moždanog udara, saopštavaju iz SNS-a.
Svaki Novosađanin može svojim očima da se uveri da se na fotografijama, koje objavljuju opozicija, zborovi i njihovi mediji ne nalazi Miloš Vučević.
Ne može se u isto vreme biti na dva mesta. Novosađani znaju samo jednog čoveka kom je to pošlo za rukom. I gle čuda, u pitanju je nekadašnji visoki funkcioner Demorkatske stranke, koji je 2001. godine, u isto vreme bio u Solunu i u Skupštini Srbije, gde je glasao za Zakon o radu.
I zato poručujemo blokaderima – nikada nećete moći uništite srpsku zastavu. Mi ćemo čuvati naše svetinje. Niko nema prava da uništava srpsku zastavu. Svako ko živi u Srbiji mora da poštuje njene simbole. Novi Sad će uvek biti slobodarski grad, poručuju iz GO SNS-a Novi Sad.
RTV



