Bomba u Atini i zvanično je aktivirana – košarkaški bogovi su stigli na Akropolj! Sve je spremno za početak totalnog ludila na Fajnal-foru Evrolige, a prva konferencija za medije donela nam je sve ono zbog čega volimo ovu igru – od suza i aplauza za legendu koja ide u penziju, preko prkosnih trenera, do brutalnih provala koje će se dugo prepričavati. Iako su domaći fanatici očajni jer nema Panatinaikosa, koga je Valensija senzacionalno izbacila i ostavila Grčku na samo jednom predstavniku, spektakl ne trpi. Četiri gladne zveri – Real, Olimpijakos, Fener i Valensija kreću u rat za evropski tron.
Najveći šou na konferenciji definitivno su ukrali igrači kada im je postavljeno pitanje šta rade sa loptom za pobedu u poslednjoj sekundi finala. Dok je kapiten Olimpijakosa Papanikolau skromno priznao da on nije revolveraš i da loptu odmah prosleđuje Saši Vezenkovu ili Tajleru Dorsiju, Fakundo Kampaco je zapalio salu i izazvao buru smeha: „Ljudi, za mene nema lakšeg odgovora, ja odmah dajem loptu Ljulju!”. Da kraljevski klub ima čoveka za lude završnice svi znamo, ali Kampacov šarm je još jednom pobedio. Potpuni kontrast bio je mladi i drski Žan Montero iz Valensije koji je kratko ispalio: „Moja je lopta, ja šutiram!”. Posebno emotivan momenat viđen je kada je cela sala ustala da aplaudira Nandu De Kolou, velikom asu Fenerbahčea koji u Atini pleše svoj poslednji ples pre odlaska u košarkašku penziju.
Među trenerima je, pak, opasno varničilo. Šarunas Jasikevičijus je bio vidno nadrndan jer su ga lokalni novinari stalno „čačkali” pričama o Panatinaikosu. „Želim da se ovo što pre završi, da odradim trening i odem na večeru sa porodicom, ove priče se zaboravljaju odmah”, odbrusio je Šaras. S druge strane, trener Reala Serđo Skariolo pokazao je gospodske manire, istakavši da nije opsednut titulom koja mu fali, dok strateg Olimpijakosa Jorgos Barcokas oseća ogroman pritisak javnosti. Olimpijakos je peti put zaredom ovde, titule nema, a Atina traži samo jedno – pehar u Pireju!
Izvor: Postinfo
M.M.



