Svi ansambli društva, uz goste iz subotičkog ansambla „Sunce”, predstaviće bogatstvo narodnih igara i pesama u subotu, 25. aprila

APATIN – Velika sala Kulturnog centra u Apatinu biće u subotu, 25. aprila, domaćin Drugog prolećnog koncerta Srpskog kulturno-umetničkog društva „Zlatnik”. Program počinje u 19.00 č, a ljubitelje tradicije očekuje revija mladosti, narodnih nošnji i izvornog stvaralaštva.

Na sceni će se predstaviti svi ansambli SKUD-a „Zlatnik”, od najmlađih članova do izvođačkog sastava, prikazujući rezultate predanog rada na očuvanju kulturne baštine. Poseban doprinos programu daće gosti iz Subotice, članovi Folklornog ansambla „Sunce”, koji će apatinskoj publici prezentovati koreografije iz svog repertoara, čime se nastavlja dragocena saradnja između srodnih ansambala iz Vojvodine.

Posetioce očekuje dinamičan i žanrovski raznolik program ispunjen igrom i pesmom iz različitih krajeva, koji na najbolji način odslikava lepotu narodne umetnosti. Ovakvi susreti imaju za cilj ne samo promociju folklora, već i jačanje zajedništva i edukaciju mlađih generacija o važnosti čuvanja identiteta kroz narodnu igru.

Ulaznice za ovaj kulturni događaj mogu se nabaviti po ceni od 400 dinara. Organizatori pozivaju sve građane da svojim prisustvom podrže rad čuvara tradicije i uživaju u atmosferi prolećnog koncerta koji slavi raznolikost i bogatstvo našeg kulturnog nasleđa.

N.V.