BANJA LUKA – Narodna skupština Republike Srpske je „mesto gde se mi borimo“, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik za Jutarnji program Radio-televizije Republike Srpske i dodao da, po njegovom mišljenju, ulaze u seriju referenduma.
„Prvi je ovaj nakon presude vanustavnog Suda BiH. Na njemu se neće stati ali će kreirati neke druge referendume. Mi nemamo problema sa odlukama u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Mi tu većinu imamo“, rekao je predsednik Srpske.
Dodik je istakao da će pitanje najavljenog referenduma nakon presude Suda BiH u Republici Srpskoj biti postavljeno tako da se kao rezultat dobije veliko „ne“, te naglasio da će nakon toga možda uslediti referendum sa velikim „da“.
Prethodno je Dodik izjavio da se Republika Srpska nalazi u završnoj fazi svoje političke borbe i puta i da će, kako je naveo, ukoliko se ne distancira od Sarajeva u potrazi za svojim dejtonskim pravima, prestati da postoji.
Tanjug



