ZEMUN – Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je situacija sa NIS-om veoma teška, ali da će predsednik Aleksandar Vučić izneti ne jednu već nekoliko ponuda i da će, kao i uvek, biti fer.

Ona je na skupu građana koji se protive blokadama u Zemunu rekla da se Vučić u ovom trenutku priprema sa sastanak sa generalnim direktorom Gaspromnjefta Aleksandrom Đukovim u ponedeljak i dodala da očekuje da će to biti težak sastanak.

 

Prema njenim rečima, predsednik Vučić će izneti ne jednu već nekoliko ponuda koje će biti na stolu i biće, kao što je uvek bio, fer demonstrirajući tako „kako to radi ozbiljna i odgovorna država“.

„Država ne želi da nacionalizuje ničiju imovinu, da oduzima ničiju imovinu zato što nismo komunisti i nikada nećemo biti. To se neće vratiti u Srbiji“, rekla je Brnabić i dodala da je predsednik Vučić dati fer ponudu koja bi značila da mi imamo stabilnost, da naši građani imaju sigurnost i da nemamo nikakve dodatne ekonomske reperkusije zbog tih sankcija.

Tanjug