BEOGRAD – Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić poručila je danas da u Srbiji neće biti građanskih sukoba i da je posle skoro devet meseci brutalnog pokušaja obojene revolucije Srbija ponovo pobedila zahvaljujući mudroj politici predsednika Aleksandra Vučića koji je, kako je rekla, sprečio sukobe.
Brnabić je za K1 televiziju rekla da je ponosna i srećna što je u timu predsednika Vučića koji se, kako kaže, zalaže da se spuste tenzije u društvu i da nema podela, ali da većina u SNS, uključujući i nju, nije tačno razumela trpeljivost i popuštanje države pred kršenjem zakona od strane blokadera.

“Ali, kada pogledate iz ove perspektive, jedini njihov (blokadera) cilj je bio da se interveniše. I cilj stranaca je bio da država interveniše da bi rekli:’ evo diktature, imate zeleno svetlo, krećete u građanske sukobe’. To smo uspeli da izbegnemo zahvaljujući mudroj politici predsednika Vučića“, istakla je Brnabić.

Ona je kazala da sve više ljudi razume šta se dešavalo u poslednjih osam-devet meseci i da su oni za stabilnost, mir, rad institucija i dijalog u institucijama, a ne za nasilje, mržnju, građanske sukobe i maltretiranje.

Tanjug